Krajiny V4 rokovali o spolupráci v oblasti cestovného ruchu. Spoločne si v roku 2023 chcú podmaniť vzdialené trhy

Bratislava, 2. marec – Slovensko ako predsedajúca krajina zoskupenia krajín V4 dnes hostilo High Level Tourism Meeting – stretnutie na najvyššej štátnej úrovni. V Palace Art Hoteli v Pezinku sa stretli najvyšší zástupcovia príslušných ministerstiev krajín V4 a riaditelia národných organizácií cestovného ruchu. Hlavnou témou rokovania bola podpora aktívneho zahraničného cestovného ruchu v regióne strednej Európy prioritne zo vzdialených trhov.

Na spoločnom rokovaní delegácie preberali témy týkajúce sa aktuálnych výziev cestovného ruchu v strednej Európe a faktorov, ktoré na sektor vplývajú, imidžu stredoeurópskeho cestovného ruchu v porovnaní s inými regiónmi a akčných plánov jednotlivých krajín V4 pre udržanie a rozvoj cestovného ruchu. Súčasťou stretnutia bolo aj prijatie protokolu o spolupráci krajín V4 v oblasti cestovného ruchu

„Máme spoločný cieľ – pritiahnuť do nášho regiónu turistov z celého sveta. V spolupráci celej V4 vidíme veľký potenciál, všetky krajiny totiž majú čo ponúknuť,“ uviedla štátna tajomníčka ministerstva dopravy Katarína Bruncková. „Iniciatívu krajín V4 spolupracovať ocenila aj Európska komisia pre cestovný ruch (ETC) a podporila nás grantom, ktorý využijeme na spoločnú online kampaň s názvom Creative Cities, zamierenú na Ameriku” uviedol Václav Mika.

Prílohou protokolu je totiž marketingový akčný plán krajín V4 pre podporu cestovného ruchu v regióne strednej Európy cielený na vzdialené trhy – USA, Áziu (Južnú Kóreu, Japonsko), Stredný východ – Izrael a Spojené arabské emiráty. „V Európe sme síce konkurenti, ale na vzdialených trhoch sme partneri,” dodal Mika.

Slovensko sa v kampani zameria na propagáciu troch miest: Bratislavy, Košíc a Trenčína. Návštevy miest (city breaks) predstavujú jeden z kľúčových produktov slovenského cestovného ruchu a jeden z hlavných motívov návštev zahraničných turistov. Okrem toho bude cieľom spoločnej kampane prezentovať strednú Európu nielen ako destináciu historického dedičstva, ale aj ako modernú a pulzujúcu destináciu pre vyznávačov mestského cestovného ruchu.

Kategórie: Tlačové správy

Mohlo by sa vám páčiť